Logo TpayWeź leasing teraz

Informacja

Producenci

Nowe produkty

Ostatnio przeglądane

Wóz paszowy Strauttmann Verti-Mix 400 / 500

Nowy produkt

Małe mieszanie - duży efekt

Seria wozów paszowych Verti-Mix 400 / 500 jest idealnym rozwiązaniem dla gospodarstw, w których dużą wagę przywiązuje się w odpowiedniego miesznia pokarmu dla zwier-ząt TMR. W tej konstrukcji wozu paszowego szczególnie duży nacisk kładziono na całościowe wymiary jak i na korzystną pod względem kosztów konstrukcję przy zachowaniu niezawodności maszyny.

Więcej szczegółów

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Małe mieszanie - duży efekt

Seria wozów paszowych Verti-Mix 400 / 500 jest idealnym rozwiązaniem dla gospodarstw, w których dużą wagę przywiązuje się w odpowiedniego miesznia pokarmu dla zwier-ząt TMR. W tej konstrukcji wozu paszowego szczególnie duży nacisk kładziono na całościowe wymiary jak i na korzystną pod względem kosztów konstrukcję przy zachowaniu niezawodności maszyny. Przy czym model ten jest niezwykle przydatny w małych gospodarstwach, gdzie mamy niewielkie podwórko, a także oferu idealne możliwości załadowcze dla TMR.

Dane techniczne Verti-Mix 400 / 500

  Verti-Mix 400Verti-Mix 500
Wymiary   
Długośćm3,623,62
Szerokość   
- z jednostronnym wysypemm1,791,79
- z obustronnym wysypemm1,881,88
Wysokośćm1,912,17
Pojemność4,005,00
Wysokość wysypum0,580,58
Rozstaw kółm1,351,35
Szerokość zewnętrzna kółm1,621,62
Masa własna   
- wysyp jednostronnykg15601600
- wysyp obustronnykg16601700
dopuszczalna masa całkowitakg30003000
Obciążenie podporowe (pełna maszyna)kg8501000
Nacisk na oś  (pełna maszyna)kg21502500
Wymiary z ogumieniem 10,0/75-15,3(10 PR)10,0/75-15,3(10 PR)

Zbiornik

 • Verti-Mix 400 o pojemności od 4m³.
 • Verti-Mix 500 o pojemności od 5m³.
 • 12mm grubości płyta podłogowa z ST-52-3.
 • 6mm grubości ściany boczne z ST-52-3.

Zaczep

 • Wozy paszowe Verti-Mix 400 i 500 dostępne są zarówno z zaczepem dolnym jak i górnym. Oba rodzaje dyszla można łatwo dopasować poprzez system otworów do ciągnika.
 • Na życzenie dostępny jest również zaczep dolny z dyszlem widłowym do doczepiania do belki zaczepowej ciągnika. W tym przypadku jednak odpada noga podporowa zastępowana jest prostą podporą redlicy z szybkim przestawem.

Wchodzenie na urządzenie

W celu umożliwienia dodawania małych ilości składników mineralnych lub paszy uzupełniającej, wozy paszowe Verti-Mix 400 / 500 wyposażono w drabinkę w tylnej części maszyny. Z tej drabinki można także kontrolować procesy mieszania. Opcjonalnie dostępne są również schodki w tylnej części maszyny. To dodatkowe wyposażenie umożliwia wygodny manualny wsyp większych ilości pojedynczych składników do zbiornika.

Napęd ślimaka mieszającego

 • Ślamak mieszajacy napędzany jest przy pomocy wytrzymałej przekładni kątowej z umiejscowieniem dolnym planet co daje optymalną wytrzymałość również przy najcieższych warunkach.
 • Łożysko ślimaka składa się z mocnej obudowy z wałkiem napędowym i dużowymiarowymi  łożyskami wałeczkowymi stożkowymi, które pobierają siłę z wolno stojacego ślimaka
 • minimalna ścieralność i nadzwyczaj niskie nakłady prac konserwacyjnych na skutek ciągłego smarowania olejem i smarem.

„Vario“ - ślimak mieszajacy dla optymalnego karmienia

 • w wozach paszowych firmy Strautmann ślimaki mieszajace i mieszalniki zostały wzajemnie optymalnie dostosowane, dzięki czemu wozy mają niewielkie zapotrzebowanie na moc. Okrągła forma mieszalnika z jednej strony wspiera szybkie mieszanie a z drugiej strony utrzymuje zużycie maszyny na jak najmniejszym poziomie. Sercem każdego wodo paszowego jest jego ślimak mieszający. 
 • opracowany przez firmę Strautmann ślimak mieszający „Vario"- z przestawianymi nożami gwarantuje szybkie i czyste mieszanie wszystkich składników paszy. Ponieważ noże tnące są ustawione do wewnątrz uzyskujemy dodatkowo oszczędność paliwa do 25%. Dodatkowe pomieszczenie w dolnej części ślimaka mieszającego troszczy się o szybkie i równomierne wynoszenie pokarmu. Opcjonalnie mamy do dyspozycji różne noże dla różnych warunków pracy.

Dozowanie i ważenie

Urządzenie ważące jest ważną częścią składową wodo paszowego.

Ekonomiczność wodo może być wykorzystana tylko poprzez dokładne określenie dawki żywieniowej poszczególnych składników paszy.

 

W tym celu oferowane są różne modele spełniające wszystkie wymagania:

 • Urządzenie ważącePTM  HL 50: Urządzenie ważące  PTM HL 50 jest programowanym urządzenim ważącym bez możliwości przenoszenia danych.Za pomocą tego urządzenia można sporządzić w sumie 50 receptur z 30 składników.
 • PTM AV 50: Urządzenie  PTM AV 50 jest zdalnym sterowaniem, które pasuje do urządzenia ważącego HL 50. Zasięg urządzenia wynosi do 30 m.
 • PTM Super Graphic: Urządzenie ważące PTM Super Graphic jest programowanym urządzeniem ważącym z możliwością przenoszenia danych. Przy pomocy tego urządzenia oraz dołaczonego do niego oprogramowania można sporządzić 150 receptur z 30 składników. Na komputerze można odczytać receptury i w ten sposób kontrolować dawki i składniki żywieniowe.
 • PTM obsługa AV 20-5: Die AV 20-5 jest to dodatkowy wskaźnik łączący się z HL 50, który może być zamontowany na wozie paszowym.

Wysyp pokarmu

Wozy paszowe z serii Verti-Mix 400 i 500 można otrzymać zgodnei z życzeniem z jedną zasuwą wysypową  (prawo lub lewo) lub z 2 zasuwami wysypowymi (prawo lub lewo). ze względu na swoją specyficzną konstrukcję są one pewne w użyciu i nie wymagają wielu nakładów konserwacyjnych.

Obsługa

Obsługa następuje poprzez bezpośrednie podłączenie do ciągnika. W przypadku tej obsługi wymagane jest obustronnie działające urządzenie sterujące. Również dostępne są ciegła Bowdena oraz obsługa elektryczna. W tym przypadku do obsługi maszyny wystarczy ciągnik z prostym urządzeniem sterującym i wolnym ruchem wstecznym.

12 innych produktów w tej samej kategorii: