Logo TpayWeź leasing teraz

Informacja

Producenci

Nowe produkty

Ostatnio przeglądane

Wóz paszowy Strauttmann Verti-Mix Double K

Nowy produkt

Jest to pierwszy wóz paszowy, który dzięki specjalnej konstrukcji mieszalnika łączy w sobie zalety klasycznego wozu paszowego o pionowym mieszalniku z wozem paszowym o poziomym mieszalniku (smukła konstrukcja, duże ogumienie obok mieszalnika).

Więcej szczegółów

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Specjalna konstrukcja mieszalnika - duże ogumienie

Zachowanie struktury pokarmu, szybkie mieszanie, niewielka ścieralność, niskie koszty konserwacji, niewielkie zapotrzebowanie na moc oraz smukła konstrukcja, są to zalety dzisiejszego klasycznego 2 ślimakowego pionowego mieszalnika. Jedyna wada to niemożność wyposazenia maszyny w duże ogumienie  (22,5") ,bez jednoczesnej zmiany wysokości maszyny. Właśnie z tego powodu firma Strautmann postawiła na Verti-Mix Double K. Jest to pierwszy wóz paszowy, który dzięki specjalnej konstrukcji mieszalnika łączy w sobie zalety klasycznego wozu paszowego o pionowym mieszalniku z wozem paszowym o poziomym mieszalniku (smukła konstrukcja, duże ogumienie obok mieszalnika).

Dane techniczne Verti-Mix 1300 - 2100 Double K

     Vert Mix 1300 D KVert Mix          1500 Double KVert Mix       1800 Double KVert Mix           2100 Double K
Typ    
Wysokość około m2,362,582,612,86
Objętość*   m313,015,018,021,0
Dopuszczalna masa całkowita kg11800118001200012000
Waga własna około kg4860533061506610
Szerokość śladu m1,851,852,062,06
Rozstaw kół  m2,172,172,452,45
Wysokość wysypu  m0,570,570,570,57
Grubość ścian pojemnika mm8888
Grubość podłogi mm20202020
Wymiary z ogumieniem  315/80-22,5                          bieżnikowane

Zapotrzebowanie na moc Verti-Mix 1300 - 2100 Double K

 Liczba obrotów 1300 Double K1500 Double K1800 Double K2100 Double K
 U/minkW / PSkW / PSkW / PSkW / PS
bez przekładni2046 / 6350 / 68--
bez przekładni2453 / 7257 / 7864 / 8871 / 96
z przekładnią16 / 2441 / 5544 / 60--
z przekładnią13 / 24--50 / 6754 / 74
bez przekładni2960 / 8165 / 8873 / 9980 / 109
z przekładnią19 / 2946 / 6350 / 68--
z przekładnią16 / 29--56 / 7662 / 84

Pojemnik

 • optymalny ciężar podporowy dzięki specjalnej konstrukcji pojemnika
 • pojemność od 13m - 21m
 • dwa pionowe ślimaki mieszające (z przodu większy, z tyłu mnijeszy) o niewielkim zapotrzebowaniu na moc
 • 20mm płyta podłogowa i 8mm ściany pojemnika z ST 52-3

Specjalna konstrukcja pojemnika

Verti Mix typu K cechuje mniejsza średnica ślimaka mieszającego znajdującego się z tyłu pojemnika. Również płyta podłogi jest odpowiednio dopasowana tak aby tylna część mieszalnika miała stożkowy kształt.

W związku z tym ma on wiele zalet:

 • nawet o 15% mniejszy moment najazdu
 • doskonała zwinność pojazdu z bardzo dobrymi właściwościami eksploatacyjnymi, oś pojedyncza 22,5.
 • niewielka ścieralność podwozia w stosunku do osi tandemowej
 • wąska, niewielka maszyna, w której ogumienie nie wystaje poza wóz a mimo to jest ułożone obok pojemnika
 • optymalne obciążenie podporowe dzięki specjalnej konstrukcji pojemnika

Bereifung

Dzięki specjalnej konstrukcji mieszalnika możliwe jest wyposażenie wozu paszowego Verti-Mix Double K w większych rozmiarów ogumienie, nie wpływa to negatywnie na wymiary maszyny. Ogumienie to jest lżejsze i mniej podatne na ścieranie niż tradycyjne ogumienie.

Osie i podwozie

 • oś pojedyncza z hamulcem hydraulicznym
 • nie podatne na zużycie podwozie o doskonałych właściwościach jezdnych
 • bardzo dobra zwrotność
 • wąska, niewielka maszyna dzięki takiemu ułożeniu ogumienia, które nie wystaje za maszynę
 • Opcjonalnie: osie z hamulcem pneumatycznym (25km/h)

Zaczep

Wóz paszowy Verti-Mix Double K może zostać wyposażony zarówno w zaczep górny jak i dolny. Oba dyszle można dopasować przy pomocy otworu do każdych warunków pracy.

Noga podporowa

 • seryjnie maszyna wyposażona jest w mechaniczną nogę podporową z możliwością szybkiego przestawu, dzięki czemu doczepianie i odczepianie jest bardzo proste i szybkie
 • opcjonalnie oferowana jest hydrauliczna noga podporowa sterowana poprzez bezpośrednie podłączenie do ciągnika lub zawór.

Napęd ślimaka mieszającego

 • napęd ślimaka mieszajacego następuje poprzez wytrzymałą przekąłdnię kątową z reduktorem planetarnym.
 • ułożyskowienie ślimaka składa się z mocnej obudowy z odkuwanym wałem napędowym i wielkogabarytowymi łożyskami wałeczkowymi stożkowymi z trwałym smarowaniem olejowym i smarowym.

Rozdrabnianie i mieszanie

 • dwa słimaki mieszajace z nożami w formie sierpów
 • szybkie i dokładne mieszanie wszystkich składników pokarmu, również bel okrągłych i prostopadłościennych
 • mniejszy tylny ślimak mieszający (stożkowa forma mieszalnika)
 • o 15%mnijeszy moment najazdu dzięki stożkowej formie  

„Vario“ - ślimak mieszajacy dla optymalnego karmienia

 • w wozach paszowych firmy Strautmann ślimaki mieszajace i mieszalniki zostały wzajemnie optymalnie dostosowane, dzięki czemu wozy mają niewielkie zapotrzebowanie na moc. Okrągła forma mieszalnika z jednej strony wspiera szybkie mieszanie a z drugiej strony utrzymuje zużycie maszyny na jak najmniejszym poziomie. Sercem każdego wozu paszowego jest jego ślimak mieszający. 
 •  opracowany przez firmę Strautmann ślimak mieszający „Vario"- z przestawianymi nożami gwarantuje szybkie i czyste mieszanie wszystkich składników paszy. Ponieważ noże tnące są ustawione do wewnątrz uzyskujemy dodatkowo oszczędność paliwa do 25%. Dodatkowe pomieszczenie w dolnej części ślimaka mieszającego troszczy się o szybkie i równomierne wynoszenie pokarmu. Opcjonalnie mamy do dyspozycji różne noże dla różnych warunków pracy.

Przeciwostrza

 • dwa ręcznie przestawiane przeciwostrza umożliwiają rozdrabnianie całych bel okrągłych lub prostokątnych.
 • na życzenie ostrza można przestawiać hydraulicznie bezpośrednio z ciągnika.

Lej do napełniania paszami mineralnymi

Na życzenie można na pojemniku mieszającym nadbudować lej do napełniania zbiornika paszami mineralnymi. Lej ten ułatwia napełnianie wozu mnijeszymi ilościami paszy jak np. pokarm mineralny czy wapno.

Pierścień przeciwwyrzutowy

Dla przerobienia całych bel okrągłych lub prostopadłościennych zaleca się zamontoanie na zbiorniku pierścienia przeciwwyrzutowego. Zapobiega on, wyrzucaniu paszy przy rozluźnianiu bel, przez krawędź zbiornika. alternatywnie mozna tu wbudować niższy (nie zwiększający wysokości pojzdu podstawowego) lub wysoki pierścień przeciwwyrzutowy (pojazd podstawowy podwyższa się 0 150 mm). Wozy paszowe można również wyposażyć w wysokie do 150 mm nadstawki mieszalnika.  

Zasuwa stronna

Jeśli chcemy aby pokarm był równocześnie wyłożony po obu stronach maszyny to wówczas jedna taśma poprzeczna w maszynie nie wystarczy. W takich przypadkach Strautmann oferuje zasuwę stronną montowaną w różnych pozycjach w wozie paszowym. Zasuwa stronna może być zestawiana z przedłużeniem taśmy do długości 1,24m.

Zasuwa stronna

Jeśli chcemy aby pokarm był równocześnie wyłożony po obu stronach maszyny to wówczas jedna taśma poprzeczna w maszynie nie wystarczy. W takich przypadkach Strautmann oferuje zasuwę stronną montowaną w różnych pozycjach w wozie paszowym. Zasuwa stronna może być zestawiana z przedłużeniem taśmy do długości 1,24m.

Przedłużenie taśmy (opcjonalne)

 • może być kombinowana z zasuwą wysypu jak również z taśmą poprzeczną 
 • bezproblemowe wypełnienie koryt położnych na wysokości 

Optymalne odważanie

 • do wyboru wóz Verti-Mix Double K można wyposażyć w programowane urządzenie ważące z dużym wyświetlaczem, prostym menu i wysoką niezawodnością

 • pracuje się z 3 bolcami ważącymi, które gwarantują optymalne odważanie pokarmu

Dozowanie i ważenie

Urządzenie ważące jest ważną częścią składową wozu paszowego.

Ekonomiczność wozu może być wykorzystana tylko poprzez dokładne określenie dawki żywieniowej poszczególnych składników paszy.

W tym celu oferowane są różne modele spełniające wszystkie wymagania: 

 • Urządzenie ważącePTM  HL 50: Urządzenie ważące  PTM HL 50 jest programowanym urządzenim ważącym bez możliwości przenoszenia danych.Za pomocą tego urządzenia można sporządzić w sumie 50 receptur z 30 składników.
 •  PTM AV 50: Urządzenie  PTM AV 50 jest zdalnym sterowaniem, które pasuje do urządzenia ważącego HL 50. Zasięg urządzenia wynosi do 30 m.
 • PTM Super Graphic: Urządzenie ważące PTM Super Graphic jest programowanym urządzeniem ważącym z możliwością przenoszenia danych. Przy pomocy tego urządzenia oraz dołaczonego do niego oprogramowania można sporządzić 150 receptur z 30 składników. Na komputerze można odczytać receptury i w ten sposób kontrolować dawki i składniki żywieniowe.
 • PTM obsługa AV 20-5: Die AV 20-5 jest to dodatkowy wskaźnik łączący się z HL 50, który może być zamontowany na wozie paszowym.

Obsługa

Obsługa poszczególnych funkcji może następować poprzez bezpośrednie podłączenie do ciągnika, cięgła Bowdena lub elektrohydraulicznie.

Bezpośrednie podłączenie do ciągnika

Obsługa poprzez bzpośrednie podłączenie do ciągnika wymaga obustronnie działającego urządzenia sterującego. Ma to sens wówczas, gdy ciągnik jest bardzo rzadko odłączany od wozu paszowego lub wóz paszowy wyposażony jest w jeden wysyp stronny (konieczne jest wówczas jedno podwójnie działające przyłącze) 

Obsługa poprzez cięgła Bowdena

W przypadku obsługi poprzez cięgła Bowdena wymagany jest, niezależnie od wyposażenia wozu paszowego, podwójnie działający agregat sterujący od strony ciągnika. Ma on zastosowanie wówczas, gdy między inymi mamy do czynienia ze starszymi modelami ciągników, gdzie nie wszystkie wyposażone są w tego typu agregsty sterujące. Również seryjnie przekładnia obsługiwana jest za pomocą cięgieł Bowdena 

Obsługa elektroniczna

W przypadku obsługi elektronicznej, tak samo jak w przypadku obsługi poprzez ciegła Bowdena, niezbędny jest - niezależnie od wyposażenia wozu paszowego - podwójnie działąjący agregat sterujący od strony ciągnika. Ze względu na precyzyjne pomiary i niewelką wagę jest to opcja najchętniej wybierana przez klientów, któzy od czasu do czasuciągnik od wodo paszowego wykorzystują również w innych pracach.

12 innych produktów w tej samej kategorii: